«

»

кві
26

В Голосіївському районі відзначили 27-мі роковини Чорнобильської трагедії

26 квітня 2013 року в Голосіївському районі столиці з нагоди 27-х роковин Чорнобильської трагедії за участю заступника голови Голосіївської райдержадміністрації Павла Жука, представників громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля» та громадськості району біля пам’ятного знаку «Пам’яті загиблих в Чорнобильській аварії» відбувся мітинг-реквієм «Подвиг і пам’ять вічні!». Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.

За високий професіоналізм, бездоганне виконання службових обов’язків та активну громадянську позицію під час мітингу 5 учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи було нагороджено грамотами Голосіївської райдержадміністрації.

До пам’ятної дати в закладах освіти та культури району проходить низка тематичних заходів. Так, в бібліотеках району оформлені книжкові виставки, інформаційні стенди та тематичні полиці. На базі дитячо-юнацьких клубів Централізованої системи “Щасливе дитинство” проводяться виховні, інформаційні та поетичні години.Протягом квітня в загальноосвітніх навчальних закладах району відбуваються зустрічі учнів з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та виховні години. Крім того, з березня 2013 року в закладах освіти району проходить районна екологічна акція, приурочена 27-й річниці Чорнобильської трагедії.

Крім того, за сприяння районної влади 11 осіб, з них 9 батьків, які виховують дітей-інвалідів, 2 опікуни, які виховують дітей-сиріт потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи отримають матеріальну допомогу.

До речі, станом на 01.04.2013 року в районному управлінні праці та соціального захисту населення перебуває на обліку 4860 осіб, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких:

  • учасників ліквідації – 2653 особи,
  • потерпілих дорослих – 1165 осіб,
  • потерпілих дітей – 775 осіб (з них: 9 – діти-інваліди, 2 – діти-сироти, 12 – дітей напівсиріт),
  • вдів – 246 осіб.

Згідно Порядку про організацію оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 р. № 261 на обліку на санаторно-курортне лікування в Управлінні перебуває 417 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 29 дітей на групове оздоровлення, 46 дітей на путівки матері та дитини.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. № 796-ХІІ та Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 р. № 936 на обліку в Управлінні перебуває 3611 осіб, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та отримують компенсаційні виплати.

 

За матеріалами http://golosiiv.gov.ua/

Переглядів - 606