Інформація про платні соціальні послуги

Інформація про платні соціальні послуги

Тарифи на платні соціальні послуги розраховуються відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 428 “Про затвердження Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги”, від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» та змін до неї, наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 07.12.2016 № 1186 «Методичні рекомендації розрахунку вартості соціальних послуг» та Положення Територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) Голосіївського району м. Києва та,  а також Положення про платні соціальні послуги Територіального центру.

Громадяни, які мають право на отримання соціальних послуг на платній основі:

  • особи, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), інвалідністю і мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу;
  • громадяни середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб ( п. 4, ст. 28 Закону України “Про соціальні послуги”), платні соціальні послуги надаються .
    • інші особи, іноземці та особи без громадянства, у тому числі біженці, які проживають в Україні на законних підставах та перебувають у складних життєвих обставинах, потребують сторонньої допомоги і мають можливість сплачувати платні послуги.

Також у територіальному центрі можна отримати послуги з установленням диференційованої плати 

Кабмін постановою від 01.06.2020 р. №429 затвердив Порядок установлення диференційованої плати за надання соціальних послуг (завантажити).

Диференційована плата за надання соціальних послуг в обсязі, визначеному державними стандартами соціальних послуг, установлюється органом, який приймає рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг, або надавачем, за винятком фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності. Соціальні послуги з установленням диференційованої плати за надання соціальних послуг понад обсяг, визначений державними стандартами соціальних послуг, надаються за повну плату

.Диференційована плата за надання соціальних послуг:

– установлюється отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

– не встановлюється за надання соціальних послуг:

  • з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, перекладу жестовою мовою, а також соціальних послуг, що надаються екстрено (кризово);
  • особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю I групи, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатних вихователів, дітям, визначеним пунктом 5 частини шостої статті 13 Закону  “Про соціальні послуги”;
  • щодо яких місцевими держадміністраціями або органами місцевого самоврядування прийнято рішення про їх надання за рахунок бюджетних коштів.

За довідками звертатися за телефонами:
ВСДВ№1 – (044)259-37-52
ВСДВ№2 – (044)525-88-03
ВСДВ№3 – (044)235-24-76

Тарифи на платну соціальну послугу догляд вдома

Положення про платні соціальні послуги