«

»

лип
09

Громадськість схвалила звіт про роботу Наталії Королевської за півроку

У четвер, 4 липня, Міністр соціальної політики України Наталія Королевська виступила із звітом про результати роботи за півроку перед учасниками Народної колегії, в якій представлено більше 400 громадських організацій.

«Звіти перед громадськістю стають для нас традиційними. Останній раз ми зустрічалися з Народною колегією у квітні цього року. Якщо минулого разу на Народній колегії я звітувала за перші 100 днів роботи Міністром, то сьогодні ми можемо говорити про результати за півроку», – сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, підбиваючи підсумки своєї спільної роботи з громадськістю.

Наталія Королевська зазначила, що на виплату пенсій за півроку спрямовано 123,4 млрд. грн., На 9,3% більше, ніж торік. «За перше півріччя власні доходи Пенсійного фонду на 1,7% перевищили планові показники. Ми акумулюємо ресурс для позапланового підвищення пенсій цього року», – зазначила Міністр.

Вона також нагадала, що з 1 липня набрав чинності закон, який гарантує обов’язкове щорічне підвищення пенсій для 12 мільйонів українських пенсіонерів. «Цим же законом встановлюється, що відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тепер буде включатися до страхового стажу жінок», – сказала вона.

Крім того, прийнятий закон, який дозволяє на 894 грн. збільшити виплати дітям-сиротам та дітям, які перебувають під опікою і мають інвалідність.

Також за ініціативи Мінсоцполітики збільшено розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду ЄТС для 3,5 млн. бюджетників (з 839 до 852 грн.) і звільнено від сплати єдиного соціального внеску низку категорій пенсіонерів-підприємців.

За словами Міністра, саме спілкування з лідерами громадянського суспільства в різноманітних напрямках і сферах дає можливість дізнатися про реальний стан справ не з сухих звітів і даних статистики, а напряму.

«По суті, саме ви є «камертоном», за яким ми звіряємо правильність рішень», – сказала Наталія Королевська, звертаючись до учасників Народної колегії.

«Багато корисних ініціатив було запропоновано саме громадськими активістами. І з їхньою допомогою ми домагалися встановлення соціальної справедливості для різних категорій наших громадян. Ми плануємо і надалі тісно співпрацювати з громадськими організаціями та окремими активістами для того, щоб знаходити спільні рішення для соціальних проблем», – сказала Наталія Королевська.

Учасники Народної колегії схвалили виступ Міністра соціальної політики і висловили готовність брати активну участь у соціальному житті країни і надалі.

За матеріалами http://mlsp.gov.ua/

Переглядів - 1,653