«

»

бер
28

Міжнародний день театру

Сьогодні 27 березня у всьому світі святкують Міжнародний день театру, який був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО.

Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів.  Діяльність МІТ, згідно з його статутом, має бути направлена на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчої співпраці всіх діячів світу».

У 1795 році був відкритий перший в Україні стаціонарний театр у Львові, в колишньому костелі єзуїтів. У Києві перший стаціонарний театр з’явився в 1806 році. Будівля була дерев’яною та була розташована на Кінній площі, яку пізніше перейменували в Театральну. Зараз це Європейська площа.   Відзначимо, останніми роками спостерігалося зростання кількості відвідин театрів, в 2011 році в порівнянні з 2010 роком кількість глядачів збільшилася на 3,6%.

Для Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Голосіївського району в м. Києві День театру є визначним днем. Територіальний центр активно співпрацює з театрами міста Києва зокрема з театром «Срібний острів», керівником якого є Людмила Лимар, заслужена артистка України та Росії. Також підопічні Територіального центру, на пільгових умовах, постійно відвідують театральні вистави в інших театрах міста.

Переглядів - 422