«

»

лют
22

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ОРГАНІЗМОМ, КОЛИ НЕ ВИСТАЧАЄ ВІТАМІНУ D

Вітамін D, також відомий як “сонячний вітамін”, відіграє важливу роль у підтримці нашого міцного здоров’я. Якщо більшість часу ви перебуваєте у приміщенні, а ваша шкіра ніколи не бачить сонячного світла, то, можливо, вам не вистачає вітаміну D. Насправді, майже половина населення  відчуває такий дефіцит.

Вітамін D є і гормоном (тому що організм може виробляти його, коли контактує з сонячним світлом), і вітаміном (адже його можна отримувати з певних продуктів).

Отримувати вітамін D зі свого раціону або харчових добавок — корисно так само, як і отримувати його від сонця, не турбуючись про шкоду вашої шкіри.

Скільки мені потрібно вітаміну D?

  Люди віком від 1 до 70 років потребують 600 МО (або 15 мкг) вітаміну D на день, тоді як дорослим старше 70 років потрібно 800 МО (або 20 мкг).

  Ваша імунна система

  Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці сильної імунної системи.

  Отримання достатньої кількості вітаміну D пов’язане зі зменшенням вірусних інфекцій шляхом посилення фізичної імунної відповіді організму та сприяння зменшенню запалення.

   Крім того, люди з низьким рівнем вітаміну D повідомили, що вони частіше кашляють, хворіють застудою та респіраторними інфекціями. Ваші кістки

Ви часто будете помічати, що вітамін D додають до складу кальцію. Більше того, виробники молока в США збагачують своє молоко (напій, насичений кальцієм) вітаміном D. Для такого поєднання є причина — здоров’я ваших кісток.

  Вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій у будь-якому віці, тому прийом достатньої кількості вітаміну D та кальцію може допомогти запобігти остеомаляції (м’яким кісткам) та остеопорозу (низькій мінеральній щільності кісток) з віком.

Ваші м’язи

  Зв’язок між вітаміном D і здоров’ям кісток очевидний, але нові дослідження показують, що низький рівень вітаміну D також може впливати на ваші м’язи. Низький вміст вітаміну D асоціюється із зменшенням м’язової маси, що може сприяти падінням та переломам у старшому віці.

  Ваші суглоби

  Якщо ви страждаєте від болю в суглобах або у вас ревматоїдний артрит, то перевірити рівень вітаміну D —  це хороша ідея. 

  Дослідження постійно виявляють, що людям з ревматоїдним артритом не вистачає вітаміну D.

Ваша шкіра

  Дефіцит вітаміну D може також відігравати важливу роль у здоров’ї вашої шкіри. Якщо у вас сильне акне, сплануйте перевірку рівня вітаміну D, це може допомогти очистити ваше обличчя. Також  дефіцит вітаміну D також може погіршувати прогноз при атопічному дерматиті та псоріазі.

Тестування на дефіцит вітаміну D

  Вищезазначені симптоми, пов’язані з дефіцитом вітаміну D, можуть сповістити вас про низький рівень цього вітаміну, але аналіз крові – єдиний спосіб підтвердити це.

  Вам потрібно, щоб рівень вітаміну D був від 50 до 125 нмоль/л. Адже рівень нижче 50 нмоль/л вважається недостатнім, а рівень вище 125 нмоль/л — занадто високий і не рекомендується досягати його.

   Занадто багато добавок з вітаміном D — це не вихід. Це може спричинити надлишок кальцію у вашій крові, призвести до проблем із серцем, пошкодження кровоносних судин та порушення роботи нирок, повідомляє Національний інститут охорони

Як отримати більше вітаміну D

  Отримання вітаміну D — палиця з двома кінцями: якщо отримаєте занадто багато сонця — ризикуєте отримати рак шкіри, а занадто мало — ризикуєте набути дефіцит вітаміну D.

    Але в цьому є і приємне: проводити 15-20 хвилин на сонці двічі на тиждень, піддаючи 40 відсотків шкіри впливу сонця, достатньо для запобігання дефіциту. Такі результати показало дослідженнями, опубліковане в “Міжнародному журналі медичних наук” у січні 2010 року.

Обираємо добавку: вітамін D2 або D3?

  На відміну від D2, D3 природним чином виробляється в організмі, коли ваша шкіра контактує з сонячними променями. Надійне дослідження свідчить, що добавки D3 можуть краще підвищувати концентрацію вітаміну в крові, і підтримують ці рівні довше, ніж D2. Таку інформацію надали спеціалісти Гарвардської Школи охорони здоров’я Т.Х. Чана.

Кількість вітаміну D в їжі:

Джерело

К-ть вітаміну D

Денна норма у %

(заснована на 800 МО)

Райдужна форель, 3 унції

645 МО

81%

Лосось, 3 унції

570 МО

71%

2-відсоткове молоко, збагачене вітаміном D

120 МО

15%

Збагачені злакові сніданки

~80 МО

10%

Сардини, 2 цілі

45 МО

6%

Один яєчний жовток

44 МО

6%

Консервований тунець у воді, 3 унції

40 МО

5%

  Хоча ви, можливо, чули, що гриби містять вітамін D, це не завжди так. Лише гриби, що потрапляють під ультрафіолетове світло після збирання врожаю, —  або природно дикі гриби, такі як лисички, майтаке та зморшки — містять вітамін D. 

 

 

Більше цікавої та корисної інформації Ви можете отримати завтіавши до денного відділення Територіального центру. А наш фахівець Олена Альошина обовязково надасть Вам корисні поради та проінформую про послуги, які можна отримати в центрі.

Переглядів - 1,174